Чакри

Аджна: Шоста чакра (Третє Око)

аджна

Аджна – шоста чакра, розташована в центрі чола на рівній відстані між лінією росту волосся та бровами. Її місцезнаходження є сполучною між матеріальною сутністю тіла та його духом. Аджна належить до вищих енергетичних центрів. Її основний напрямок – духовний.

Згідно з традицією йоги, тонке тіло – це місце, де тече ваша енергія. Тонке тіло має сім вихорів енергії, відомих як чакри. Коли енергія блокується в сакрі, це спричиняє фізичні, ментальні або емоційні дисбаланси. Це стосується всіх чакр, включаючи шосту чакру. Названа Аджна Чакра, цей енергетичний центр розташований на рівні третього ока (між бровами або трохи вище рівня очей). Аджна чакра розташована вище горлової чакри, яка балансує емоції та розум. Вона знаходиться нижче сьомої чакри, Сахасрари або коронної чакри, центру розважливості, просвітлення та мудрості.

Чакра третього ока асоціюється з вищим знанням, інтуїцією та тим, що ви могли б розглядати як ваше шосте відчуття. Третє око допомагає вам сприймати космічне бачення за межами фізичного світу, який бачать ваші очі. Воно з’єднує вас з вашою інтуїцією та показує все таким, як є без фільтра вашого минулого, ваших очікувань або суджень. Аджна чакра також пов’язана з уявою та візуалізацією.

Коли Аджна функціонує добре, ви довіряєте своїй внутрішній мудрості. Коли вона заблокована, ви відчуваєте себе невідкритим до нового.

Особливості Аджна чакри

Природний елемент: Світло

Аджна чакра асоціюється зі світлом та освітленням. У вас всередині є мудрість, “світло”, яке може освітлити ваш шлях. Коли ви звертаєтеся до Аджна чакри, ви маєте більшу усвідомленість світу навколо вас, і ваші очі дійсно відкриті.

Колір цієї чакри – індиго, синій відтінок, асоційований з мудрістю та глибоким внутрішнім знанням.

Символ цієї чакри складається з двох пелюсток лотоса, трикутника, спрямованого вниз (який символізує просвітлення), та зернового мантри Ом у центрі.

Ознаки збалансованої Аджни

Коли чакра третього ока збалансована, ви здатні налаштуватися та довіряти вашій інтуїції та уяві. Ви бачите ваше життя з ясністю, самоусвідомленням та емоційним балансом. Ви довіряєте своїм внутрішнім знанням, що дозволяє вам приймати збалансовані рішення. Ви відкриті до різних точок зору та здатні отримувати мудрість поза п’ятьма чуттями зору, дотику, слуху, смаку та нюху.

Ознаки заблокованої енергії Аджни

Коли шоста чакра заблокована, ви втрачаєте зв’язок з вашою внутрішньою мудрістю. Ви можете відчувати себе загубленим або відірваним від реальності. Найімовірніше, дисбаланс проявить себе фізично у мозку та очах. Ви також можете відчувати себе застряглим у повсякденності. Без керівництва вашої внутрішньої мудрості ви можете бути не в змозі дивитися за межі безпосередніх проблем та ваших власних думок. Коли ви так втрачаєте баланс, вам може бути важко бачити більшу картину. Ви можете відчувати себе ментально розгубленим, тривожним або пригніченим.

Невідповідність третьої ока чакри може призвести до фізичних та ментальних труднощів. Ваш розум може постійно перебувати в перенапрузі. Ви можете помітити наступні симптоми:

 • напруження очей
 • головні болі
 • мігрені
 • запаморочення
 • закладеність носової порожнини
 • проблеми зі слухом
 • проблеми з пам’яттю
 • тривога
 • безсоння або кошмари
 • Вирівнювання Аджна Чакри Багато практик підтримують, живлять та збалансовують Аджна. Медитації, мантри та асана практика можуть привести ваше внутрішнє око до балансу.

Вправа для пробудження шостої чакри

“Аджна” означає команду. Вимовляється як “Аг’я”, ця чакра часто використовується як фокус у медитативних практиках. Ось одна, яку ви можете спробувати: Сидіть зручно і зосередьтеся на своєму диханні. З закритими очима, перенесіть свою увагу на простір між вашими бровами. Запросіть мудрість вашого третього ока освітити ваш шлях.

Зведіть руки до позиції молитви та почніть інтенсивно терти їх одна об одну. Як тільки ви створите трохи тепла між долонями, обхопіть ними очі. Дозвольте теплу розслабити будь-яку напругу в очах або навколо них.

Пози для збалансування чакри третього ока

Деякі пози асани особливо добрі для врівноваження Аджна чакри:

 • Баласана. Поза дитини створює легкий тиск на третє око, стимулюючи цю чакру.
 • Поза дельфіна. Схожа на позу собаки мордою вниз, крім того, що ця поза виконується на передпліччях. У цій позі, з’єднайте руки в анджалі мудру, з легким натиском великих пальців на третє око для стимуляції цієї чакри.
 • Поза орла. Гарудасана вимагає концентрації, тому вона тісно пов’язана з вашою чакрою третього ока.

Мантри для збалансування Аджна Чакри

Мантри та афірмації, пов’язані з наміром та інсайтом, можуть допомогти відкрити Аджна чакру. Наприклад:

 • Я довіряю своїй внутрішній мудрості
 • Моя інтуїція веде мене правильним шляхом
 • Я відчуваю себе збалансованим та усвідомленим

Переваги збалансування Аджна Чакри

Коли ви збалансуєте чакру третього ока, ви матимете більшу ясність думки. Ви довіряєте своїй інтуїції та здатні ясно бачити події у вашому житті та уроки, які вони вам презентують. Ви набудете здатності бачити тонку енергію, яка створює та з’єднує всі об’єкти у всесвіті.

Працюючи над відкриттям Аджна чакри, ви почнете бачити речі такими, які вони є насправді, без проекції та кольору его. Звідти ви можете почати рухатися до речей, які ви цінуєте у житті, більш ефективно.

Наповни свій всесвіт позитивною енергією ✨

Підпишись на наш новий телеграм канал, де ти залишатимешся завжди змотивованим 💪