Чакри

Чакри Людини: Всебічний Огляд Енергетичних Центрів

чакри

Якщо ви коли-небудь брали участь у заняттях з йоги або медитації, мали сеанс енергетичного лікування, наприклад рейкі, або просто дивилися відео на ці теми онлайн, ви напевно чули про чакри та роль, яку вони відіграють у потоці енергії у вашому тілі.

Вам також могли сказати, що важливо тримати ваші чакри відкритими або незаблокованими.

Але що саме таке чакри та як вони впливають на ваше фізичне та емоційне благополуччя?

У цій статті ми детальніше розглянемо ваші основні чакри. Ми також допоможемо пояснити вплив цих енергетичних центрів на ваш розум і тіло, а також як тримати їх “відкритими”, щоб сприяти фізичному, ментальному та емоційному благополуччю.

Що таке чакри?

На санскриті слово “чакра” означає “диск” або “колесо” і відноситься до енергетичних центрів у вашому тілі. Ці колеса або диски обертової енергії відповідають певним пучкам нервів і основним органам.

Щоб функціонувати належним чином, ваші чакри повинні залишатися відкритими або збалансованими. Якщо вони заблокуються, ви можете відчути фізичні або емоційні симптоми, пов’язані з певною чакрою.

Є сім основних чакр, які проходять вздовж вашого хребта. Вони починаються від кореня або основи вашого хребта і простягаються до вершини вашої голови. Однак деякі йоги вважають, що в тілі є щонайменше 114 різних чакр.

Чакри, про які найчастіше згадують, – це сім основних, які ми розглянемо детальніше нижче.

Які 7 основних чакр?

Система чакр відноситься до енергетичних центрів, які ми маємо в наших тілах. Є сім основних чакр, кожна з яких знаходиться в певному місці вздовж вашого хребта. Давайте розглянемо кожну з них детальніше.

Коренева чакра

Коренева чакра, або Муладхара, розташована в основі вашого хребта. Вона надає вам основу або фундамент для життя, допомагає вам відчувати себе заземленим і здатним протистояти викликам. Ваша коренева чакра відповідає за ваше почуття безпеки та стабільності.

Сакральна чакра

Сакральна чакра, або Свадхістана, розташована трохи нижче вашого пупка. Ця чакра відповідає за вашу сексуальну та творчу енергію. Вона також пов’язана з тим, як ви ставитеся до своїх емоцій, а також до емоцій інших людей.

Чакра сонячного сплетіння

Чакра сонячного сплетіння, або Маніпура, розташована в області вашого живота. Вона відповідає за впевненість у собі та самооцінку, а також допомагає вам відчувати контроль над своїм життям.

Серцева чакра

Серцева чакра, або Анахата, розташована біля вашого серця, у центрі вашої грудної клітки. Не дивно, що серцева чакра пов’язана з нашою здатністю любити та проявляти співчуття.

Горлова чакра 

Чакра горла, або Вішуддха, розташована у вашому горлі. Ця чакра пов’язана з нашою здатністю вербально спілкуватися.

Чакра третього ока

Чакра третього ока, або Аджна, розташована між вашими очима. Ви можете подякувати цій чакрі за сильну інтуїцію. Це тому, що чакра третього ока відповідає за інтуїцію. Вона також пов’язана з уявою.

Коронна чакра

Коронна чакра, або Сахасрара, розташована на вершині вашої голови. Ваша Сахасрара представляє ваше духовне зв’язок з собою, іншими людьми та всесвітом. Вона також грає роль у вашому життєвому призначенні.

Що означає, якщо чакра заблокована або незбалансована?

Діана Маласпіна, доктор філософії, терапевтичний спеціаліст з йоги-медицини, каже, що вона вважає за краще думати про чакри як про незбалансовані, а не заблоковані.

“Може бути зниження потоку енергії або надмірна енергетична активність у чакрі – кожне проявляється у різних наслідках”, – пояснила вона.

Коли чакра має низький рівень енергії, вона сказала, що ви матимете труднощі з вираженням конкретних якостей, пов’язаних з цією чакрою.

Наприклад, перша чакра стосується безпеки, виживання та основи нашого життя.

Якщо вона недоактивна, Маласпіна сказала, що це може проявлятися як депресія та невпевненість. Якщо енергії занадто багато, це може проявлятися як безстрашність без обережності або скупість, тому що вам потрібно більше, щоб відчувати себе в безпеці.

Чи може заблокована чакра вплинути на ваше здоров’я?

Загалом, місцезнаходження чакри, яка втратила баланс, може вплинути на частини вашого тіла, які знаходяться поблизу цієї чакри, згідно з Маласпіною.

Це включає ваши органи, кістки, суглоби та тканини поблизу цієї області.

Психологічно, вона каже, дисбаланс у чакрах може спричинити емоційний дисбаланс.

Це може призвести до збільшення гніву, смутку, страху або нерішучості.

“Важливо звертати увагу як на психологічні, так і на фізіологічні відчуття, оскільки вони можуть інформувати один одного та виявити корінну причину досвіду”, – сказала сертифікований вчитель йоги та майстер рейкі, Гваделупе Терронес.

За словами Терронес, переживання надмірного стресу – фізичного або ментального – може призвести до того, що одна або кілька чакр втратять баланс.

“Особисті звички, такі як погана фізична постава або поза, споживання нездорової їжі або саморуйнівна поведінка, можуть спричинити дисбаланс чакри”, – сказала вона.

Терронес також сказала, що тривалий дисбаланс може призвести до фізичних захворювань та хвороб, проблем з опорно-руховим апаратом та психічних проблем, таких як депресія або тривога.

Як розблокувати чакру?

За словами Маласпіни, чудовий спосіб сприяти балансу в чакрі – створити вирівнювання у вашому фізичному тілі через:

  • пози йоги
  • дихальні практики для заохочення потоку енергії
  • медитацію для досягнення ясності розуму

Кожна чакра має пози йоги, які можуть допомогти налаштувати її енергію. Ось деякі пози, які можуть допомогти розблокувати кожну з вашої семи чакр.

Коренева чакра

Коренева чакра – це базова чакра, яка відображає вашу основу. За словами Терронес, Поза Дерева або будь-які балансуючі пози, як Поза Гори або Воїн, чудово підходять для зміцнення стосунків з основою вашого тіла.

Сакральна чакра

Сакральна чакра пов’язана з нашою репродуктивною областю і відповідає за нашу креативність і чуттєвість.

Терронес каже, що пози, які зміцнюють ваше тазове дно, де розташована сакральна чакра, такі як Поза Моста або глибокі відкриваючі стегна пози, як Поза Голуба або Поза Ящірки, чудово підходять для зміцнення вашої сакральної чакри.

Чакра сонячного сплетіння

Чакра сонячного сплетіння – це все про ваш внутрішній вогонь і розташовується навколо вашого ядра. Ось чому Терронес каже, що пози для зміцнення ядра, такі як Поза Човна або Трикутник, чудово підходять для розпалювання вашого преса і створення більшої рівноваги в цій чакрі.

Серцева чакра

Ваша серцева чакра, за словами Терронес, є точкою інтеграції між нижніми чакрами та вищими чакрами. “Вона відображає нашу здатність відкривати себе для глибших зв’язків з іншими”, – сказала вона.

Для розблокування цієї чакри вона рекомендує відкриваючі серце пози, такі як Поза Верблюда або Колесо. Вона також рекомендує Позу Обличчям до Корови та Скромного Воїна, які допомагають відкрити вашу груди, плечі та руки, щоб ви могли повністю обійняти інших.

Горлова чакра 

Горлова чакра  – це ваш центр комунікації. За словами Терронес, Поза Плуга та Риби – чудові пози для відкриття чакри вашого горла. Обидві допомагають відкрити задню та передню сторони вашої шиї, де розташована чакра горла.

Чакра третього ока

Чакра третього ока керує вашою здатністю запрошувати нову реальність у своє життя, мріючи про різні можливості. Терронес рекомендує пози, які залучають ваше верхнє тіло до інтимного зв’язку з вашим нижнім тілом.

За словами Терронес, пози, такі як Поза Нахилу вперед або Зігнута Поза Орла, чудово підходять для чакри третього ока.

“У цих позах наше вище “Я”, представлене нашими верхніми тілами, встановлює зв’язок з більш укоріненими частинами наших тіл, нашими ногами, щоб ми могли втілити мрію в фізичну реальність.”

Коронна чакра

Коронна чакра керує вашим зв’язком з вашим вищим “Я”. Ось чому Терронес рекомендує позу, яка йде після всіх поз йоги: Позу Трупа або Савасану.

Ця поза, за словами Терронес, допомагає зміцнити вашу чакру корони, з’єднуючи вас з вашим вічним “Я” – вашою душею – і нагадуючи вам, звідки ви прийшли та куди підете.

Заключні думки

Чакри відносяться до різних енергетичних центрів у вашому тілі, які відповідають певним нервовим пучкам та внутрішнім органам.

Сім основних чакр простягаються від основи вашого хребта до верхівки голови. Якщо ці енергетичні центри заблоковані, ви можете відчути фізичні або емоційні симптоми, пов’язані з певною чакрою.

Один із способів, яким ви можете розблокувати або перебалансувати свої чакри, – це виконання певних поз йоги. Специфічні дихальні вправи та практики медитації також можуть допомогти.

Якщо ви не впевнені, з чого почати, або просто хочете дізнатися більше про свої чакри та як вони можуть вплинути на вас, розгляньте можливість співпраці з професійним енергетичним цілителем або сертифікованим інструктором з йоги. Ви завжди можете звернутися до сертифікованого вчителя Кундаліні йоги на сайті – kundalini-yoga.com.ua

Наповни свій всесвіт позитивною енергією ✨

Підпишись на наш новий телеграм канал, де ти залишатимешся завжди змотивованим 💪