Йога

Йога для Вагітних або Перенатальна йога: Все що Вам Потрібно Знати

йога для вагітних

Під час вагітності важливо залишатися у формі та робити все найкраще для себе та майбутньої дитини. Перенатальна йога – чудовий спосіб зробити обидві речі. У нашому поспішальному світі йога пропонує довгоочікувану можливість сповільнити темп та з’єднатися з вашою дитиною та вашим тілом, коли воно трансформується. Незалежно від того, чи ви новачок у йозі, чи вже досвідчений практикант, ви можете насолоджуватися багатьма перевагами йоги під час вагітності.

Що може зробити для вас перенатальна йога

Під час вагітності може виникнути відчуття, що ваше тіло вже не належить вам. Всі речі, про які ви думали, що ви знаєте про себе, виходять з-під контролю, оскільки ваше тіло робить свою неймовірну роботу. Зміни, що не залежать від вас, можуть призвести до відчуття відчуження від себе.

У йозі часто кажуть, що ваше тіло кожного разу, коли ви стаєте на килимок, є різним. Ви працюєте над прийняттям того, що зміна постійна. У вагітності це подвійно важливо. Йога допомагає вам знову з’єднатися зі своїм тілом і прийняти його подорож.

Перенатальні заняття йоги допомагають підготувати вас до пологів та дозволяють вам насолоджуватися компанією інших вагітних жінок. Це сприяє цінному відчуттю спільноти. Багато нових мам та груп для гри дітей виникають зі зв’язків, які створилися на перенатальних заняттях йоги.

Головне Безпека 

Йога під час вагітності мало досліджувалася науково, але загалом вважається безпечною і корисною для більшості майбутніх матерів та їхніх дітей.

Якщо ваша вагітність вважається високоризиковою або ви маєте інші ускладнення, зверніться до своєї медичної команди перед початком йоги. Навіть якщо у вас немає особливих стурбованостей, вам потрібно буде адаптувати свою практику йоги по мірі зростання вашої дитини.

Ваш організм виробляє гормон, що називається релаксином, протягом всієї вагітності, що допомагає зробити місце для вашої зростаючої дитини та підготуватися до пологів. Присутність релаксину може зробити вас більш гнучкими, ніж зазвичай, але будьте обережні, не перенапружуйтеся; також можливе дестабілізація суглобів і зв’язок на цей час.

Найбільша небезпека для вагітних йогинь – падіння. Тому мінімізуйте цей ризик, особливо коли ваш живіт починає виступати, будьте обережні з балансовими позами. Для додаткової стабільності розгляньте можливість використання йога-блоку. Пропустіть будь-яку пранаяму, яка може зробити вас закруженим, щоб зменшити ризик обмороження. Оскільки Бікрам-йогу показано, що вона підігріває температуру тіла в певних випадках, її також слід уникати.

Йога у першому триместрі

У першому триместрі зміни у поставі мінімальні, оскільки розмір живота ще не створює проблем. Найважливіше – слухати своє тіло. Ви можете відчувати втому та нудоту, тому дозвольте собі відпочити, якщо це потрібно.

Більшість жінок, які вже відвідують заняття йоги, можуть продовжувати свої звичайні ритуали, однак важливо повідомити своєму викладачеві про вагітність. Якщо ви вперше звернулися до йоги, почати з перинатального класу – це хороший варіант.

Йога у другому триместрі

Другий триместр – ідеальний час для початку перинатальної йоги. Можливо, ви вже пережили найгірший період ранкової хвороби. Ваш живіт починає видаватися, тому вам потрібні специфічні для вагітності пози та поради.

Оскільки ваша матка розширюється, час припинити виконання будь-яких поз, де ви лежите на животі. Також уникайте глибоких витягів, які на цей момент не дуже комфортні.

Йога у третьому триместрі

Під час йоги у третьому триместрі ваш живіт стає великим чинником, що вимагає більш адаптацій, щоб забезпечити місце для нього в стоячих позах.

Взяття ширшої пози дозволяє вам бути більш стійким, що дуже корисно, оскільки ви хочете уникнути чогось, що може зробити вас впасти. З цієї причини інверсії не рекомендуються на цьому етапі вагітності.

Дослідження 2015 року було першим, яке моніторило плід під час виконання йога-поз у третьому триместрі. Воно не виявило доказів дистресу плоду ні в одній з 26 випробованих поз, включаючи собаку, спрямовану вниз, та шавасану. Однак ці пози можуть все ще викликати дискомфорт у певний момент, і це нормально їх уникати.

Якщо ви новачок у йозі

Багато жінок, які ніколи раніше не займалися йогою, вважають, що вона є ідеальною формою вправ під час вагітності та після неї. Шукаючи клас, краще обирати ті, які позначені як “йога для вагітних”, оскільки їхні вчителі найкраще зможуть вас належним чином інструктувати.

Якщо ви вирішили піти на звичайний клас, обов’язково повідомте вчителю, що ви вагітні. Деякі жінки мають можливість зайнятися перенатальною йогою тільки у третьому триместрі. Якщо це ваша ситуація, ви все ще скористаєтеся класами, але чим раніше почнете вагітність, тим краще.

Якщо ви маєте досвід у йозі

Посвячені йозі будуть раді знати, що вони можуть продовжувати практикувати йогою протягом всієї вагітності. Ви можете продовжувати відвідувати свої звичайні класи, поки вам це комфортно, але, знову ж таки, обов’язково повідомте вчителя, що ви вагітні. Ніколи не відчувайте обов’язку практикувати з тією самою інтенсивністю, що й до вагітності.

Якщо ви є відданим практикантом вдома, почніть робити перенатальні сонячні вітання. Вивчіть вказівки для триместрів, щоб переконатися, що розумієте, які пози уникати. Також не зайво буде відвідати кілька перенатальних класів йоги, щоб познайомитися з іншими майбутніми матусями та дізнатися більше про пологи.

Заключні думки 

Вагітність – особливий період у житті кожної жінки, і збереження фізичного та емоційного здоров’я стає пріоритетом. Йога для вагітних допомагає зберегти форму та зв’язатися з майбутньою дитиною, надаючи не лише фізичне, а й емоційне підтримку. Безпека вагітних під час йоги вимагає обережності і адаптації практики до фізичних змін. Незважаючи на обмеження, перенатальна йога може бути цінним інструментом для здоров’я та благополуччя вагітних жінок, надаючи підтримку та спільноту у цей особливий час.

Наповни свій всесвіт позитивною енергією ✨

Підпишись на наш новий телеграм канал, де ти залишатимешся завжди змотивованим 💪