Йога

Йога Нідра: Відновіть Своє Тіло та Розум

йога нідра

Йога нідра — це практика глибокого релаксу, яка дозволяє розслабити тіло та розум до такої міри, що виходить за межі звичайного стану сну. Ця давньоіндійська техніка медитації відома також як “йогічний сон” або “свідомий сон”. Під час йоги нідра, ви лежите на спині в комфортному положенні та слухаєте медитацію. Ваші інструктор або голос на аудіозаписі навчить вас проводити увагу по всьому тілу, заспокоюючи м’язи та концентруючись на диханні. 

Йога нідра – це відповідь на вигорання, стрес, тривогу та потребу нашого тіла у відпочинку. Лише 45 хвилин проведуть вас у блаженний стан релаксації та дозволять відчути, ніби ви проспали глибокий сон кілька годин.

Чи ви коли-небудь відвідували йога-клас саме заради тих п’яти чудових хвилин шавасани в кінці? Де ви могли відчути, як ваші м’язи поглиблюються в підлогу, поки ви відпочиваєте у возвишеному стані релаксації?

А тепер, як вам звучить 45 хвилин безперервної релаксації?

Ласкаво просимо у світ йоги нідра

Чи є йога нідра новим для вас або ви працюєте в позахованій позі з десятиліттями, йога нідра – це потужна практика, яку можна включити у свою рутину. Вона відзначається своїми відновлювальними корисними властивостями для здоров’я. Йога нідра, також відома як “йога сну” або “свідомий сон”, дозволяє тілу перейти в глибокий стан релаксації. Все, що потрібно – це бажання лягти, відпустити, відпочити і датися під керівництво інструктора йоги нідра.

Що таке йога нідра?

Йога нідра – це вид медитації, яку можна відслідкувати ще з 1000 р. до н.е., коли виникла філософія Санкхья. Потім, в 1960-х роках, йога нідра була офіційно представлена як практика йоги для громадськості на основі писань Свамі Сатьянанди Сарасваті.

Згідно з філософією Санкхья, ключем до щастя є усвідомлення розрізнення між спостерігачем та тим, що спостерігається, такими як думки, почуття, відчуття, об’єкти та інші істоти.

Повністю розслабивши фізичне тіло з його допомогою, тіло і розум доходять до глибокого стану розслаблення з наміром залишатися бодрими. У деяких практиках ви фактично роздумуєте над думками та почуттями, тримаючи їх у цьому стані.

Що можна очікувати від класу йоги нідра?

Клас йоги нідра, який, як правило, триває близько 45 хвилин, починається з того, що ви лягаєте на підлогу, підтримуючись у будь-який спосіб, який вам подобається, чи то з болстерами, ковдрами чи блоками. Протягом приблизно 40 хвилин інструктор йоги нідра надасть вам керовану медитацію, зазвичай починаючи з інвентаризації вашого фізичного тіла та розуму в цей момент.

По мірі того, як ваше тіло занурюється глибше у релаксацію з медитацією йоги нідра, ви знаходитесь в стані між бодрістю та сном. Мета – залишатися у цьому стані не повністю сплячим, але не повністю пробуднутим.

Якщо це можливо, ви не повинні рухатися ні на дюйм після початку практики. Одна з цілей цієї практики – почати втрачати свідомість та відчуття фізичного тіла, щоб ваша повна увага могла знову об’єднатися з центром серця, інтуїцією, життєвим началом або духом.

Корисність йоги нідра для здоров’я

Наукові докази тільки починають зачіпати поверхню переваг йоги нідра, хоча безліч анекдотичних досліджень та особисті висловлювання від експертів з йоги підтверджують ефективність йоги нідра протягом років.

Тепер ви знаєте! Йога нідра – це доступна практика медитації, яка зосереджена на культивуванні кількох рівнів релаксації. Практикуючи це з послідовністю та усвідомленістю, ви, ймовірно, виявите, що можете знайти достатню кількість спокою за короткий проміжок часу.

Наповни свій всесвіт позитивною енергією ✨

Підпишись на наш новий телеграм канал, де ти залишатимешся завжди змотивованим 💪